Co daje nam wykonanie domowego EKG i w jaki sposób się je przeprowadza

16 grudnia, 2021
484
Views

Przeprowadzanie badań w warunkach domowych cieszy się coraz większą popularnością, głównie dzięki wygodzie i oszczędności czasu. Nie od dziś cukrzycy sprawdzają poziom cukru w domu, dzięki ciśnieniomierzowi możliwe jest wykonanie pomiaru ciśnienia i tętna, dzięki testom dostępnym w aptece można sprawdzić, czy nie nabawiliśmy się jakiejś bakterii. Jeśli wiemy już, z czym mamy do czynienia, łatwiej nam udać się do odpowiedniego specjalisty po pomoc. Nie inaczej jest w przypadku badania EKG, które również można wykonać w domu.

Na czym polega przeprowadzenie EKG w warunkach domowych

Badanie EKG wykonuje się zarówno w przypadku podejrzenia chorób serca, jak i w trakcie leczenia, by mieć jego stan pod kontrolą. Zapis elektrokardiogramu daje lekarzowi informację na temat całego cyklu pracy serca i pozwala ją właściwie ocenić. Po założeniu specjalnych elektrod, elektrokardiogram tworzy zapis, który następnie interpretuje lekarz. Badanie to jest nieinwazyjne, całkowicie bezpieczne i nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Nie inaczej jest w przypadku wykonania EKG w domu. Można je wykonać w każdej chwili za pomocą urządzenia zakupionego w Kardia mobile sklep. Pozwala ono wykonać badanie już w 30 sekund. Mobilne, 6-kanałowe EKG wykrywa zarówno przyspieszone oraz zwolnione bicie serca, jak również migotanie i trzepotanie przedsionków, a także blok serca. Przeprowadzanie badania polega na:

  • ściągnięciu aplikacji Kardia na telefon
  • zarejestrowaniu się, a następnie otwarciu aplikacji
  • założeniu elektrod na kostki lub kolana oraz kciuki
  • nagraniu zapisu badania na swoim koncie

Dzięki aplikacji możliwe jest utworzenie historii wyników, co znacznie pomaga lekarzowi w ocenie pracy serca na przestrzeni czasu, jak również sprawdzić, czy wdrożone leczenie jest efektywne w przypadku osób z wykrytymi wcześniej nieprawidłowościami. Badanie pozwala na wczesne wykrycie wielu chorób serca i szybkim rozpoczęciu leczenia.

Korzyści wynikające z przeprowadzania domowego EKG

Oprócz wygody, którą daje przeprowadzenie badania w każdej chwili, a maleńkie urządzenie można zabrać ze sobą wszędzie, co szczególnie przydatne jest podczas np. częstych służbowych wyjazdów, istnieje również możliwość przesłania wyników bezpośrednio do lekarza, co powoduje stałe monitorowanie pracy serca. Aplikacja jest dostępna w większości smartfonów, więc jej użytkowanie nie sprawia najmniejszych problemów. Korzystanie z Kardia mobile daje poczucie spokoju o własne zdrowie i możliwość szybkiej reakcji, w razie jakichkolwiek nieprawidłowości.  

Kategoria artykułu:
Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *