Demakijaż, dlaczego jest tak ważny?

7 czerwca, 2021
stosowanie oliwki do demakijażu
828
Views

Odpowiednie zadbanie o oczyszczenie skóry, to nie jedynie wymysł producentów kosmetycznych, chcących zwiększyć potrzebę używanych przez nas produktów, ale nade wszystko jest to zabieg higieniczny mający na celu zapobieganie rozwojowi niechcianych mikroorganizmów na skórze, oraz jedna z najtańszych metod anti- anging!

Demakijaż kluczem do młodego wyglądu skóry

Odpowiednio przeprowadzony makijaż jest podstawą do zdrowego wyglądu skóry. Głębokie oczyszczenie pozwala na lepsze dotlenienie głębokich warstw skóry w tym porów, które zatykają się, nie tylko poprzez używanie przez nas kosmetyków, ale również wszechobecny smog, czy dym. Wybierając naturalne produkty, nie zawierające silikonów i sztucznych barwników mamy pewność, że oczyszczamy skórę we właściwy, naturalny i zdrowy sposób. Nie wtłaczając w nią chemii.

Każda kosmetyczka i makijażystka zanim stworzy piękny makijaż dla klientki rozpoczyna od całościowego demakijażu, aby nie doprowadzić do powstania stanów zapalnych skóry, podrażnień czy wyprysków. Idąc śladami profesjonalistów trzymajmy się kilku kluczowych zasad, a nasza skóra na długo zachowa promienny i świeży wygląd.

Porady dotyczące właściwego demakijażu:

Porady dotyczące właściwego demakijażu:

  • Najważniejsza zasada: nigdy nie zasypiaj w makijażu, skóra podczas snu regeneruje się, a kiedy nie zmyjemy warstwy pyłków i kosmetyków po całym dniu, skóra ma utrudniony mechanizm uwalniania sebum, które jest niezbędne to właściwego funkcjonowania skóry.
  • Płyn do demakijażu zaaplikuj na płatki kosmetyczne i delikatnymi, pociągłymi ruchami zmywaj po kolei każdą partię makijażu z twarzy. Warto wyrobić sobie nawyk zmywania makijażu strefami. Przykładowo na początku zmywamy czoło, następnie policzki, a na sam koniec nos, usta i brodę. Nigdy nie naciągajmy twarzy w dół. Każdy ruch demakijażu niech kończy się ruchem wznoszącym. Dzięki takiej małej zmianie naciągamy naszą skórę, zapobiegając powstawaniu zmarszczek.
  • Ostatnim krokiem niech będzie zmycie makijażu z oczu. Nałóż na nowe płatki płyn do demakijażu i ułóż na powiekach. Przytrzymaj palcami, lekko dociskając do oczu. Nie trzyj. Policz do 20 i zdejmij płatki ruchem wznoszącym do kącików oczu. Powtórz czynność do całkowitego pozbycia się produktów z powiek i rzęs.

Pamiętajmy, że małe zmiany w codziennym rytuale piękna są kluczem do młodej i pięknej skóry. Używając odpowiednich kosmetyków dobranych do typu cery możemy sprawić, że demakijaż będzie przyjemnością i relaksem. Jeżeli używamy kosmetyków kolorowych, to oczywistym jest, że chcemy wyglądać olśniewająco i poświęcamy dużo czasu, aby poprawnie nałożyć makijaż. Zatem żadna z nas, nie powinna dziwić się, że zmiana ruchu jakim oczyszczamy twarz, czy mocy nacisku na skórę jest równie ważna jak dobór właściwego odcienia podkładu.

Article Tags:
· ·
Kategoria artykułu:
Pielęgnacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *