Jaka powinna być dobra przychodnia medyczna

15 grudnia, 2021
403
Views

Powierzając komuś nasze zdrowie, chcielibyśmy mieć pewność, że jest ono w dobrych rękach. Dlatego wybierając przychodnię medyczną, zwracamy uwagę przede wszystkim na specjalistów, którzy tam przyjmują, sprawdzamy opinie w Internecie innych pacjentów, pytamy bliskich lub znajomych o doświadczenia związane z daną placówką. Na tej podstawie decydujemy się zapisać do lekarza rodzinnego, a jeśli przychodnia ma więcej gabinetów lekarzy różnych specjalizacji, to możemy powiedzieć, że znaleźliśmy przychodnię idealną.

 W które gabinety powinna być wyposażona dobra przychodnia medyczna

Wybierając daną placówkę, warto przede wszystkim sprawdzić, czy ma podpisany kontrakt z NFZ. Jest to o tyle ważne, że za wizyty u poszczególnych lekarzy, czy też wykonując badania laboratoryjne, nie trzeba będzie zapłacić. Aby zapisać się do wybranego lekarza pierwszego kontaktu oraz pielęgniarki, należy wypisać odpowiednie deklaracje i złożyć je w danej przychodni. Warto również mieć świadomość, że dwa razy do roku można bezpłatnie przychodnię medyczną zmienić. Kolejna zmiana będzie wiązała się z opłatą, chyba że nastąpiła z przyczyn losowych, jak np. przeprowadzka, czy zamknięcie placówki lub też zmiana miejsca pracy poprzednio zadeklarowanego lekarza rodzinnego. Lekarz pierwszego kontaktu przyjmuje pacjentów, wystawia recepty, skierowania, wdraża odpowiednie leczenie na podstawie wystawionej przez siebie diagnozy. Jeśli jego zdaniem potrzebna jest dodatkowa konsultacja specjalisty, kieruje na taką wizytę. Dobrze byłoby, aby wybrana przychodnia posiadała poza internistą gabinety najczęściej potrzebnych specjalistów, takich jak:

  • ginekolog
  • kardiolog
  • okulista
  • neurolog
  • laryngolog
  • endokrynolog
  • diabetolog
  • ortopeda

Przychodnia medyczna Pramed Szczecin, oprócz wyżej wymienionych specjalizacji, ma w swojej ofercie również lekarza medycyny pracy. Można również wykonać w tej placówce badania kierowców, psychotesty, liczne badania oraz szczepienia.

Umówienie wizyty w przychodni medycznej

Kiedyś jedyną możliwością umówienia na wizytę u lekarza było pojawienie się osobiście lub telefoniczne umówienie wizyty. Często jednak trudno było się dodzwonić do przychodni, ze względu na dużą ilość telefonów, które odbiera osoba rejestrująca, która dodatkowo wykonuje również inne czynności. Dlatego bardzo wygodną formą rejestracji na wizyty lekarskie jest zapisanie się poprzez Internet. Duża część przychodni posiada taką możliwość, gdzie po wypełnieniu odpowiedniego formularza lub też pisząc e-maila można dokonać rejestracji. Zapisując się bezpośrednio przez stronę danej przychodni, istnieje możliwość wyboru lekarza oraz dogodnego terminu, co zdecydowanie ułatwia tę procedurę.     

art. sponsorowany

Kategoria artykułu:
Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *