Japońska dieta wodna, dieta cud czy sposób życia?

26 kwietnia, 2021
japońska dieta wodna
568
Views

Woda to życie, każdy z nas już od najmłodszych lat uczył się tego w szkole. Dbając o rośliny widzimy, jak życiodajne jest dla nich odpowiednie nawodnienie. Tak samo jest z organizmem człowieka. Ciało ludzkie składa się w zależności od wieku i płci nawet do 80% z wody. Jest ona nie tylko niezbędna do rozpuszczania witamin, oczyszczania organizmu ze złogów i toksyn, ale również nawilża nasze komórki nadając piękny i gładki wygląd naszej skórze, jak też niezbędnym elementem do regulacji temperatury naszego ciała.

Japońska dieta wodna, co to takiego?

Picie wody to nie chwilowa dieta, mająca dać nam utratę wagi ale sposób na zdrowe nawyki żywieniowe w życiu. Ile powinniśmy pić wody? Ilość pitej wody jest inna dla każdego z nas, w końcu każdy człowiek jest indywidualnością i nie należy podchodzić do każdego w ten sam sposób. Przelicznik jaki przyjmuje każdy dietetyk to:

0,3 ml wody x waga naszego ciała = ilości wody jaką należy spożywać w ciągu dnia

Ten wzór tyczy się oczywiście stanu normalnego wysiłku, jakim są czynności dnia codziennego. Jeżeli jednak uprawiamy sport, albo nasz praca w głównej mierze opiera się na wysiłku fizycznym wtedy spokojnie można doliczyć minimum 500 ml wody. Tak samo sprawa ma się w lato, kiedy na dworze mamy zwiększoną aktywność słońca.

Główne zasady japońskiej diety wodnej:

Główne zasady japońskiej diety wodnej:

  • zaraz po wstaniu wypij 160 ml wody, zrób to zanim umyjesz zęby i ok 30 – 45 minut przed posiłkiem, zwróć uwagę by woda była letnia w temperaturze pokojowej, nie zimna i nie za ciepła,
  • 20 minut przed zbliżającym się posiłkiem wypij szklankę wody,
  • podczas spożywania posiłków staraj się nie pić wody, dzięki temu pobudzisz ślinianki do pracy i sprawisz, że enzymy zawarte w ślinie poprawią procesy metaboliczne już na samym początku drogi,
  • przez 2 godziny po większym posiłku powstrzymaj się od picia i jedzenia,
  • wyklucz ze swojej diety wszystkie napoje słodzone i gazowane, nawet soki i zastąp je wodą.

Pamiętajmy że ze wszystkim można przedobrzyć, tak samo z piciem wody. Jeżeli do tej pory nie piliśmy wody, nie rzucajmy się na nią i nie pijmy podwójnej, czy potrójnej dawki przez nas wyliczonej wody. Takie działanie może doprowadzić do podniesienia ciśnienia i zachwiania pracy serca. Woda pita w sposób rozsądny i wyważony może dać nam naprawdę pozytywne efekty. Nie tylko schudnięcie, które będzie skutkiem ubocznym stosowania japońskiej diety wodnej, ale przede wszystkim poprawimy procesy metaboliczne zachodzące w naszym ciele, dzięki temu będziemy posiadali więcej energii, nasz skóra będzie lepiej nawodniona tym samym napięta i młoda. Żyjmy na wzór natury, pijmy wodę i cieszmy się życiem!

Article Tags:
Kategoria artykułu:
Odżywianie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *