Nici liftingujące – rodzaje i zastosowanie

4 marca, 2022
411
Views

W dwudziestym pierwszym wieku dostępnych jest wiele sposobów na powstrzymanie procesu starzenia. Do prostych, a jednocześnie skutecznych metod należą tzw. nici liftingujące. Jakie są rodzaje nici liftingujących? Gdzie się je wykorzystuje? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

Nici liftingujące – podstawowe informacje. Jakie są najpopularniejsze rodzaje nici liftingujących

Nici liftingujące, z uwagi na swoje liczne zalety, to w obecnych czasach jedna z najpopularniejszych metod na walkę z niedoskonałościami urody. W zasadzie nie powinno to nikogo dziwić: nici to rozwiązanie stosunkowo niedrogie w porównaniu z wieloma innymi rodzajami zabiegów (np. z zakresu chirurgii plastycznej). Oczywiście, aspekt cenowy to nie jedyny czynnik, na który należy zwracać uwagę. Kolejną z zalet nici liftingujących jest fakt, że – w porównaniu ze skalpelem itd. – nie mają one tak inwazyjnego charakteru.

To jeszcze nie wszystko. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z tego rozwiązania z uwagi na niskie ryzyko powikłań, w tym między innymi różnego rodzaju zakażeń bakteryjnych. Ponadto, pierwsze efekty zabiegów liftingujących widać już po dwóch-trzech tygodniach. W zależności od zabiegu efekty mogą być widoczne nawet przez okres kilku lat – taki stan rzeczy oznacza, że nici są postrzegane jako jeden ze skuteczniejszych, a jednocześnie prostych w przeprowadzeniu rodzajów zabiegów odmładzających.

Last but not least, tego typu zabieg jest bezbolesny – poprzedza się go przeprowadzeniem znieczulenia miejscowego. Argument ten może być decydujący w przypadku bardziej wrażliwych pacjentów (pacjentek).

Jakie są rodzaje nici liftingujących

Zasadniczo, wyróżnia się następujące rodzaje nici:

  • nici liftingujące PDO, które wykorzystuje się podczas czynności kosmetycznych przeprowadzanych na twarzy (w tym w szczególności w okolicy nosa i ust),
  • nici liftingujące typu BARB (czasem określane także jako wielowymiarowe). Są one używane do zabiegów na twarzy,
  • nici liftingujące APTOS – tego rodzaju produkt jest stosowany w ramach zabiegów dotyczących takich partii ciała jak na przykład piersi, brzuch, ramiona i uda. Ponadto, nici typu APTOS mogą posłużyć do wypełniania zmarszczek w okolicy policzków i żuchwy.

Nici liftingujące – zastosowanie

Zabieg z użyciem nici liftingujących to rozwiązanie, które jest powszechnie wykorzystywane we współczesnej medycynie estetycznej, szczególnie w sytuacji, gdy operacja dotyczy skóry twarzy. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie, ale wszystko wskazuje na to, że nici liftingujące będą przez lata jednym z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań.

Kategoria artykułu:
Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *