Pielęgnacja twarzy u kobiet krok po kroku

3 maja, 2021
peeling twarzy
786
Views

Chcesz profesjonalnie dbać o cerę w domu, aby ta zachowała długo swój młody i świeży wygląd? Jeżeli tak, to warto wyrobić pewne nawyki w codziennej pielęgnacji, aby w przyszłości móc z czystym sercem powiedzieć sobie, że zrobiłyśmy wszystko aby skóra była zdrowa i młoda.

Jak dbać o skórę twarzy?

  • Najważniejszą rzeczą jest oczyszczanie. Pozbywanie się zanieczyszczeń i zabrudzeń to podstawa, której działanie jest potwierdzone od lat. Nie znaleziono jeszcze żadnej metody, która by zastąpiła porządne oczyszczenie naskórka z zanieczyszczeń. Oczywiście do samej czynności mamy do wyboru wiele kosmetyków, ale fakt żelazna zasada jest jedna: nigdy nie zasypiaj w niezmytym makijażu. Oczyszczanie dokonuj dwa razy w ciągu dnia. Raz rano przed nałożeniem kremów i makijażu oraz wieczorem po całym dniu, aby zmyć zabrudzenia ze skóry twarzy i pozwolić skórze przez noc poddać się regeneracji i uspokojeniu. Do mycia twarzy unikaj używania mydła! Wybieraj raczej specjalnie przeznaczony do tego żel do mycia twarzy.
  • Używaj toniku. Tak wiele z nas zapomina o tonizowaniu skóry, a przecież przywrócenie PH skóry po dokładnym jej oczyszczeniu to proces 6-7 godzin. Tak! Zatem idąc spać bez przywrócenia właściwego PH skóry pozbywamy się czasu na odbudowę i regenerację. Zamiast czekać, zadbajmy same o właściwe środowisko by skóra sama mogła wytworzyć sebum.
  • Nie zapominaj o kremie. By skóra mogła przeżyć cały dzień należy używać kremów po każdym umyciu twarzy i aplikacji toniku. Kremy tworzą nie tylko bazę ochronną, ale również odżywiają komórki skóry, która przez cały dzień poddawana jest zmianie pogody. Podział na krem na dzień i na noc to też nie wymysł i głupota. W różnych porach dnia, potrzebujemy innej pielęgnacji, tak samo jak na deszcz potrzebujemy innych butów niż na spacer po pisaku na plaży.

Specjalna pielęgnacja

Warto zwrócić uwagę na moc naturalnych kosmetyków. Składy mają być krótkie i przejrzyste i zawierać naturalne produkty. Kolejnym ważnym aspektem jest dodatkowa pielęgnacja, którą należy wykonać dwa razy w tygodniu i jest to piling twarzy. Jest to ważna czynność, o której nie należy zapominać. Złuszczanie starego naskórka pozwala skórze oddychać i tworzy miejsce na nowe, zdrowe i pełne energii komórki. Peelingi to ważna sprawa. Szukajmy takich, których skład jest naturalny, bazuje na owocach, a ziarna które mechanicznie mają usuwać nasz martwy naskórek niech nie nie będą plastikiem, czy innym tworzywem sztucznym.

Pamiętajmy by dbać o naszą skórę we właściwy sposób, a odwdzięczy się nam ona pięknym wyglądem przed długie lata. Małe zmiany w pielęgnacji, a możemy zaoszczędzić nerwów i pieniędzy wydawanych na medycynę estetyczną.

Article Tags:
·
Kategoria artykułu:
Pielęgnacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *