Technologia HIFU – jak działa lifting bez skalpela

6 kwietnia, 2022
425
Views

HIFU to nowoczesna technologia, która w ostatnim czasie wywołała prawdziwą rewolucję w medycynie estetycznej. Często nazywana jest liftingiem bez skalpela, który zastąpiony zostaje skoncentrowaną wiązką ultradźwięków. Czy warto stosować HIFU na ciało? Jak wygląda zabieg i jakie ma korzyści?

Kilka słów o liftingu bez użycia skalpela

Sukcesem nowoczesnej metody, określanej mianem liftingu bez skalpela jest zastosowanie, bardzo precyzyjne, fali ultradźwiękowej o wysokiej energii, na niewielkim punktowym obszarze. Tu zachodzi ablacja a w jej wyniku dwa zjawiska fizyczne:

  • zjawisko termiczne charakteryzujące się tym, że tkanka absorbuje falę ultradźwiękową, co prowadzi do koagulacji tkanki;
  • zjawisko mechaniczne, czyli wytwarzanie pęcherzyków wewnątrz komórek, które poprzez wzrost ciśnienia niszczy ich strukturę.

Dzięki zastosowaniu tej metody następuje niemal natychmiastowe zagęszczenie tkanki. Organizmu w ramach reakcji obronnych dąży do naturalnych procesów regeneracji, gojenia i odbudowy struktur, które w wyniku działania ultradźwięków zostały uszkodzone.

Co można zyskać poddając się nowoczesnym zabiegom liftingującym ciało ultradźwiękami? To przede wszystkim:

  • lifting skóry,
  • redukcja zmarszczek,
  • zmniejszenie wiotkości skóry,
  • podniesienie brwi,
  • poprawa owalu twarzy,
  • poprawa wyglądu szyi,
  • regeneracja kolagenu.

Rezultat zabiegu pojawia się w ciągu 24-48 h i utrzymuje nawet 18 miesięcy. Lifting ultradźwiękami może być stosowany zarówno na twarz, jak i całe ciało.

Dlaczego warto poddać się metodzie HIFU

Trwałe efekty i brak konieczności seryjnego powtarzania zabiegów, to tylko niektóre z zalet zabiegu liftingu bez użycia skalpela. Ultradźwięki są w stanie naprawdę zdziałać cuda nawet w przypadkach skóry o bardzo niskiej elastyczności. Jest to bezinwazyjny zabieg, a co za tym idzie znacznie bezpieczniejszy niż ten, w którym konieczne jest zastosowanie skalpela. W przeciwieństwie do wielu innych zabiegów metoda ultradźwiękowa może być zastosowana nawet po zabiegach intensywnie złuszczających czy przy widocznych zmianach trądzikowych.

Co warto wiedzieć o zabiegu HIFU

Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać – musi się jednak odbyć konsultacja lekarska, która uświadomi pacjentce, co ją czeka oraz przekaże wiedze odnośnie tego, jak będzie musiała zadbać o swoją skórę po zakończeniu bezinwazyjnego liftingu. Coco Time Wrocław dodatkowo bardzo dokładnie sprawdzi (dla bezpieczeństwa pacjentki) czy nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań do przeprowadzenie zabiegu. Jeżeli nie nie pozostaje nic innego, jak na niego oczekiwać. Sprawdź ofertę na https://coco-time.pl/hifu-focus-shape/.

Kategoria artykułu:
Pielęgnacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *